Досить часто у побуті нам потрібно щось порахувати та сказати про це. І у цьому теж є певна складність, багато хто неправильно узгоджує числівники з іншими словами у своєму мовленні?. Аби не бути у їхньому числі, перегляньмо й запам’ятаймо наступні правил
Досить часто у побуті нам потрібно щось порахувати та сказати про це. І у цьому теж є певна складність, багато хто неправильно узгоджує числівники з іншими словами у своєму мовленні?. Аби не бути у їхньому числі, перегляньмо й запам’ятаймо наступні правила.
Як правильно ? ??
«два барабанА»,
«двоє барабанІВ» чи,
можливо, «два барабанИ»?
От це ми з Вами зараз і дізнаємось☺️.
?Коли ми маємо справу з числівниками два, три, чотири, то після них іменник повинен бути у формі називного відмінка (хто? що?) множини! Отож правильно буде сказати саме «два барабанИ».?Варіант «два барабанА» - неправильний, тому що тут іменник у формі родового відмінка (кого? чого?) однини. Сказати «двоє барабанІВ» ми теж не можемо, тому що «двоє» - збірний числівник,
?а такі числівники ми використовуємо лише, коли говоримо про:
?1) назви неістот середнього роду (четверо веретен, веретено – с.р., неістота);
?2) іменники, які належать до ІV відміни (двоє курчат, курча – с.р., IV відміна);
?3) множинні іменники, тобто ті, які не мають форми однини (троє воріт, іменник «ворота» вживається тільки у множині)
?4) назви істот чоловічого роду (четверо трактористів, тракторист – істота, ч.р.)
?Якщо нам потрібно узгодити числівник від п’яти і більше (6, 7, 8..), то після нього має бути іменник у родовому відмінку множини – «п’ять самокатІВ», «десять космонавтІВ».
А як, на Вашу думку, краще висловитись у цьому випадку: «півторА кілограмА», «півторИ кілограмИ» чи «півторА кілограмИ»? Тут справді можна легко заплутатись.?
?Тому запам’ятайте, півторА вживаємо з іменниками чоловічого або середнього роду в родовому відмінку однини. Тому правильна відповідь – «півторА кілограмА», оскільки кілограм – ч.р. і в родовому відмінку буде (немає кого? чого?) кілограмА.
?А з жіночим родом пишемо півторИ, наприклад, півтори години (година – ж.р.), півтори склянки.
?І останнє, що нам варто розглянути, це поєднання іменників із дробовими числами. З ними потрібно вживати родовий відмінок однини (одна десята цукрУ, дві цілих п’ятих десятих геліЮ).Швидше зберігай цей допис та не забувай, що мова – це візитка кожної людини!?
P. S. То «чотири літака» чи «чотири літаки»? Пиши ??